Доступність посилання

ТОП новини

Суд задовольнив позов претендента на реєстрацію кандидатом в президенти Голосного до ЦВК


Верховний Суд України задовольнив позов Голосного

Суд в повному обсязі задовольнив позовну заяву селищного голови Єлизаветівки Дніпропетровської області Максима Голосного, який намагався зареєструватись кандидатом у президенти України без грошової застави, до Центральної виборчої комісії, у якій Голосний оскаржував ненадання йому копії постанови про відмову в реєстрації. Відповідне рішення ухвалив Верховний Суд України.

Позовну заяву суд задовольнив у повному обсязі і визнав протиправною бездіяльність ЦВК.

Як зазначив у коментарі Радіо Свобода позивач, він є єдиним претендентом в кандидати на посаду президента, який не отримав на руки копію постави ЦВК, засвідчену належним чином, і втратив час у підготовці до оскарження відмови в реєстрації.

«Через те, що я не отримав копію постанови на руки, я втратив час на її оскарження, адже термін для оскарження виникає з моменту проголошення постанови ЦВК, а не з моменту її отримання. Мені не надали постанову в день проголошення, потім я чекав її поштою, її також не надіслали, я приїхав до ЦВК за постановою в неділю, але ЦВК не працювала, нікого, крім охоронці, там не було. Ситуація, я вважаю, неприйнятна. І суд задовольнив мої позовні вимоги», – зазначив Голосний.

У той же час Верховний Суд України відмовився визнати незаконною саму постанову ЦВК про відмову Максиму Голосному в реєстрації кандидатом й скасувати її. Як пояснив Голосний, для оскарження він подав скріншот тексту постанови, оприлюдненої на сайті ЦВК, яка не була завірена гербовою печаткою і підписом.

«З огляду на постанову, оприлюднену на сайті ЦВК, ЦВК має до мене дві претензії. Перша – це належним чином не завірена моя заява про самовисунення. Друге – невнесення 2,5 мільйонів гривень грошової застави. Але, я вважаю, що немає жодного нормативно-правового акту, який би зобов’язував мене засвідчувати свій власний підпис у заяві. По-друге, у ЦВК не надало доказів несплати мною 2,5 мільйонів гривень застави», – зауважив Голосний.

Він також зазначив, що щодо відмови йому в реєстрації готує позовну заяву до Європейського суду з прав людини. Голосний посилається на Конституцію України, яка не містить норму про обов’язкову грошову заставу для кандидатів у президенти, і вважає вимогу про заставу такою, що «дискримінує» та «порушує права громадян обиратись і бути обраними».

6 лютого на засіданні ЦВК відмовила в реєстрації кандидатами в президенти 10 особам, у тому числі Максиму Голосному. В повідомленні прес-служби ЦВК йшлось про те, що ЦВК встановила невідповідність документів вимогам виборчого законодавства.

Вибори президента відбудуться 31 березня 2019 року. Центральна виборча комісія зареєструвала 44 претендентівна цю посаду.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG