Доступність посилання

ТОП новини

Президент УАФ у Римі веде переговори з УЄФА щодо форми української збірної


Раніше стало відомо, що Європейський футбольний союз (УЄФА) вимагає від України прибрати з нової форми національної збірної з футболу гасло «Героям слава!». Скаргу до союзу подала Росія
Раніше стало відомо, що Європейський футбольний союз (УЄФА) вимагає від України прибрати з нової форми національної збірної з футболу гасло «Героям слава!». Скаргу до союзу подала Росія

Президент Української асоціації футболу Андрій Павелко заявив, що перебуває зараз у Римі, де веде переговори з представниками Європейського футбольного союзу УЄФА, який вимагає від України прибрати з нової форми національної збірної з футболу гасло «Героям слава!».

«Учора ввечері ми отримали лист від УЄФА щодо нових рішень, які були ухвалені стосовно форми національної збірної з футболу. Зранку, я терміново вилетів у Рим, де перебуваю зараз і де тривають наші перемовини з представниками УЄФА», – написав він у фейсбуці.

За словами Павелка, у своєму листі УЄФА підтверджує, що дизайн форми був попередньо погоджений до кожної літери і з гаслом «Героям слава!».

«Це гасло вже давно є традиційним привітанням для наших вболівальників на всіх стадіонах і на всіх матчах національної збірної України! Воно футбольне і саме тому було затверджене УЄФА. Кілька днів тому це підтвердив і офіційний коментар європейського футбольного союзу щодо нового дизайну форми нашої збірної», – додав він.

Раніше стало відомо, що Європейський футбольний союз (УЄФА) вимагає від України прибрати з нової форми національної збірної з футболу гасло «Героям слава!». Скаргу до союзу подала Росія.

В УЄФА заявили, що розміщене всередині футболки гасло, яке використовували протестувальники під час Революції гідності, є «явно політичним за своїм характером», повідомляє агентство AFP.

При цьому в УЄФА зазначили, що обриси Української держави з футболки прибирати не треба, оскільки зображені там кордони є визнаними ООН «територіальними межами» України.

В УАФ повідомили Радіо Свобода, що зараз ведуть переговори з УЄФА з цього питання.

6 червня представники Української асоціації футболу повідомили, що національна збірна України виступить на Євро-2020 в новій формі, на якій, зокрема, зображено обриси України, включно з окупованим Росією Кримом і територією на сході, яку контролюють підтримувані нею бойовики. Також на футболці присутні гасла «Слава Україні!» та «Героям слава!».

Нову форму одразу розкритикували в МЗС Росії. Депутат Держдуми Росії Дмитро Свіщев закликав УЄФА заборонити її, бо це, за його словами, є «висловленням певної політичної позиції», яка відрізняється від позиції Москви.

Водночас Європейський футбольний союз заявив, що форма збірної України з футболу відповідає його вимогам.

Читайте також: «Слава Україні!», «Героям слава!» і український Крим: як соцмережі реагують на «особливу форму» збірної України на Євро-2020

8 червня Російський футбольний союз (РФС) відправив в УЄФА лист, в якому «звернув увагу на політичне гасло» на новій формі збірної України.

XS
SM
MD
LG