Доступність посилання

ТОП новини
18 Березень 2019, Київ 15:45

В УПЦ МП просять Порошенка «захистити» Почаївську лавру


Свято-Успенська Почаївська лавра – православний чоловічий монастир у Почаєві, Кременецький район, Тернопільська область

Центр інформації Української православної церкви (Московського патріархату) повідомляє 7 грудня, що намісник Почаївської лаври написав листа президентові України «з проханням захистити обитель».

Відкритий лист митрополита Володимира (Мороза) опублікований на сайті Почаївської лаври. У документі намісник вказує, що «знедавна українська святиня, Почаївська Свято-Успенська Лавра, почала переживати тиск зі сторони різних владних структур».

Церковний ієрарх просить у Порошенка «особистого втручання щодо тих подій, які відбуваються навколо Української православної церкви, її вірних, Почаївської лаври та її насельників, щоб припинився тиск з боку органів державної влади та запанували любов і взаєморозуміння».

Про жодну реакцію з боку Порошенка на цей лист наразі невідомо.

Кременецько-Почаївський державний історико-архітектурний заповідник 5 грудня провів ревізію на території Почаївської лаври у Тернопільській області, повідомили раніше цього тижня в Інформаційно-просвітницькому відділі Української православної церкви (Московського патріархату). «У результаті перевірки всі святині виявилися на місті», – ідеться у повідомленні.

Нас чекає ще 10 днів важких випробувань – Міщенко про томос для України
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:25:11 0:00

23 листопада перший заступник міністра юстиції України Олена Сукманова заявила, що комісія Мін’юсту скасувала рішення про державну реєстрацію права користування комплексом споруд Свято-Успенської Почаївської лаври за релігійною організацією «Почаївська Свято-Успенська лавра». Цю організацію очолює митрополит Української православної церкви (Московського патріархату) Володимир (Мороз), теперішній настоятель Почаївської лаври.

Згідно з повідомленням міністерства, таким чином комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації задовольнила скаргу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника.

У Московському патріархаті натомість заявили, що Почаївська лавра і надалі перебуває в їхньому «законному користуванні».

НА ЦЮ Ж ТЕМУ:

Мін’юст скасував право організації УПЦ (МП) на користування Почаївською лаврою

У Московського патріархату немає власності в Україні – Єленський

«Форпост «русского мира». У Почаївській лаврі готуються протистояти автокефальній українській церкві?

Почаївські депутати заявляють про спробу підкупу монахами Почаївської лаври

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG