Доступність посилання

ТОП новини

Республіканці у Конгресі запропонували «найбільш жорсткий пакет санкцій» проти Росії


Один із запропонованих заходів – відключення Росії від міжнародної системи банківських транзакцій SWIFT

«Комітет республіканських досліджень» – найбільш численна внутрішньопартійна група в республіканській фракції Палати представників США – розробила рекомендації з приводу політики Вашингтона щодо Росії.

У підготовленій комітетом доповіді під назвою «Посилення Америки і протистояння глобальним загрозам» йдеться про пропозиції щодо протидії Ірану, Китаю і Росії – країнам, владу яких республіканці вважають противниками Америки.

У розділі, присвяченому Росії, йдеться про необхідність «стратегії стримування» для того, щоб зупинити агресивну поведінку Кремля.

Ця стратегія включає в себе «найбільш жорсткий пакет санкцій, коли-небудь запропонований Конгресу».

Цей пакет, на думку авторів доповіді, повинен включати в себе вторинні (тобто такі, що поширюються на інші країни) санкції проти російських нафтогазових активів, санкції проти російського зовнішнього боргу, а також позначення Росії як держави-спонсора тероризму, що автоматично тягне за собою накладення на неї додаткових санкцій.

Автори доповіді вважають, зокрема, що російська влада спонсорує визнані в США терористичними організації «Хезболла», «Хамас» і «Русское имперское движение».

Один із запропонованих заходів – відключення Росії від міжнародної системи банківських транзакцій SWIFT. Пропонується внести російський «Внешэкономбанк» і низку інших фізичних і юридичних осіб до списку санкцій. Серед інших, згадані «керівники російської пропаганди» (без імен), а також люди, які просувають російські інтереси в інших країнах – такими названі український проросійський політик Віктор Медведчук і грузинський олігарх Бідзіна Іванішвілі. Сказано також про необхідність посилення підтримки України і Грузії.

Обґрунтування для таких заходів – дії Росії, які республіканці вважають ворожими американським інтересам, зокрема на Близькому Сході, у Венесуелі й Україні.

При цьому пропонується розробити нові заходи з «прямого спілкування з російським народом і підтримки його прагнень до демократії і дотримання прав людини». Зокрема, йдеться про підтримку російських продемократичних активістів.

Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що в Кремлі розраховують, «що ці плани так і залишаться на рівні заяв, які не будуть жодним чином матеріалізуватися».

«Скасуйте безглузді санкції із Росії», – заявляє Ґергард Шредер
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:05:49 0:00

У доповіді також йдеться про більш жорсткі заходи по відношенню до Китаю та Ірану.

Як правило, санкційна політика в США базується на двопартійній основі – тобто основні параметри санкційних законопроєктів узгоджують демократи і республіканці в Конгресі. Нещодавно ухвалений закон про протистояння противникам Америки за допомогою санкцій, відповідно до якого були посилені санкції проти Росії, також носив двопартійний характер, як і ініціатива про санкції проти газопроводу «Північний потік-2».

Президент Дональд Трамп неодноразово говорив, що «хоче порозумітися з Росією», і утримується від різкої критики російського президента Володимира Путіна. При цьому він же зазначає, що проводить найбільш жорстку політику по відношенню до Москви за весь час.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG