Доступність посилання

ТОП новини

Прем’єр Шмигаль найближчим часом поїде до Сполучених Штатів на зустріч з МВФ – Зеленський


Зеленський: наразі триває робота над підготовкою законопроєкту про функціонування банківської системи, який зробить неможливим повернення банків їхнім колишнім власникам

Новий прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та новий міністр фінансів Ігор Уманський найближчим часом планують поїхати до Сполучених Штатів Америки на зустріч із представниками Міжнародного валютного фонду, повідомив президент Володимир Зеленський в інтерв’ю агентству Bloomberg, передає Офіс президента.

«Ми вже виконали більше, ніж будь-який попередній уряд, і вони (представники МВФ – ред.) це підтверджують. У нас залишилася земля (земельна реформа – ред.) і банківський закон. Я взяв на себе зобов’язання ухвалити закон про землю й закінчити з банківським законом – ми це зробимо», – наголосив Зеленський.

Президент України зауважив, що наразі триває робота над підготовкою законопроєкту про функціонування банківської системи, який зробить неможливим повернення банків їхнім колишнім власникам.

«Не лише Офіс президента, не лише [міністр юстиції Денис] Малюська, а ще велика кількість фахівців, юристів – вони працюють. Думаю, нам потрібно ще трохи часу на узгодження цього законопроекту», – цитує Зеленського Офіс президента.

Президент не виключає можливі проблеми через оцінку конституційності законопроєкту.

Шмигаль запевняв, що його уряд продовжить співпрацю з Міжнародним валютним фондом.

Ідеться про нову трирічну програму розширеного фінансування для України на загальну суму понад 5,5 мільярда доларів. Вона має замінити попередню програму «стенд-бай» на 3,9 мільярда доларів, якої Київ так і не виконав – Україна змогла отримати лише єдиний її транш в 1,4 мільярда доларів іще у грудні 2018 року.

МВФ попередньо підтримав нову програму кредитування для України на технічному рівні, але її надання обумовлено поступом Києва в реформах. Серед передумов – ухвалення спеціального закону, що гарантував би неповернення націоналізованих банків колишнім власникам і відшкодування ними витрат на порятунок таких банків, здійснених коштом платників податків.

Розмови про цю нову програму точаться з вересня-листопада 2019 року. Відтоді відбулося вже кілька зустрічей і раундів переговорів представників МВФ і України. Щоразу МВФ за підсумками видавав заяви в формально оптимістичному тоні, але щоразу в них ішлося про необхідність подальших дискусій.

Терміни укладення угоди про нову програму наразі лишаються невизначеними. Тим часом Київ сподівався було укласти її і отримати за нею перші 2 мільярди доларів іще 2019 року.

Укладення цієї угоди з МВФ є також передумовою для отримання макрофінансової допомоги від Європейського союзу на суму в 500 мільйонів євро.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG