Доступність посилання

ТОП новини

У Раді зареєстрований законопроект Зеленського про незаконне збагачення топ-чиновників


Президент виступає, серед іншого, за «цивільну конфіскацію» корупційних активів високопосадовців

На сайті Верховної Ради України зареєстрований проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів». Як випливає з інформації на сайті парламенту, законопроект №10358 визначений президентом як невідкладний і наразі переданий на розгляд керівництву Ради і комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

3 червня в Адміністрації президента повідомили, що Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроект щодо цивільної конфіскації корупційних активів високопосадовців та відновлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення.

27 лютого Конституційний суд визнав неконституційним притягнення до кримінальної відповідальності чиновників за незаконне збагачення. Суд дійшов висновку, що стаття про незаконне збагачення не відповідає вимогам чіткості, точності й однозначності.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура наприкінці березня опублікувала перелік 65 кримінальних справ, закритих через скасування статті про незаконне збагачення.

У Національному антикорупційному бюро України тоді ж повідомили, що детективами розслідувались факти незаконного збагачення на понад півмільярда гривень в межах більш ніж 60 кримінальних проваджень, втім від 27 березня бюро більше немає таких справ про незаконне збагачення.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG