Доступність посилання

ТОП новини

Демчишин: борг за поставлений у зону АТО газ складає 9 мільярдів гривень


Володимир Демчишин

Україна за сім місяців (із вересня минулого року) поставила до зони АТО 1,5 мільярда кубометрів природного газу, не отримавши за нього оплату, повідомив міністр енергетики і вугільної промисловості Володимир Демчишин.

«Сумарна вартість – близько 9 мільярдів гривень», – сказав Демчишин, виступаючи на засіданні Верховної Ради.

«Наразі постачання зменшено, але питання необхідно вирішувати і щодо постачання газу, і щодо постачання електроенергії», – додав міністр.

За його словами, обсяги постачання електроенергії на не підконтрольні українській владі території Донбасу магістральними мережами напругою 110 кВ і вище відсутні.

«По 110 (кВ) і нижче, можливо, постачається, оскільки так створена енергосистема. Невеликі обсяги перетікають і повертаються на підконтрольну територію України» – сказав міністр.

Щодо постачання на не підконтрольні українській владі території Донбасу газу, Демчишин зауважив, що вони незначні.

У лютому 2015 року «Газпром» заявив про початок прямих поставок газу в зону АТО. Пізніше міністр енергетики і вугільної промисловості України Володимир Демчишин наголосив, що домовленості про постачання російського газу в тимчасово окуповані сепаратистами регіони Донбасу мають вести тільки газові компанії двох країн – «Нафтогаз України» чи «Укртрансгаз», із одного боку, і «Газпром», із іншого.

XS
SM
MD
LG