Доступність посилання

14 Грудень 2017, Київ 20:00

Слідчий комітет Росії відкрив справу проти українського політолога Юрія Романенка


Слідчий комітет Росії відкрив кримінальну справу проти українського політолога Юрія Романенка через заклики до вбивства російських журналістів.

За повідомленням прес-служби комітету, кримінальну справу щодо Романенка порушено за ознаками злочинів, передбачених статті 33, статті 105, статті 282 Кримінального кодексу Росії (підбурювання до вбивства, розпалювання ненависті або ворожнечі).

У слідчому комітеті Росії заявляють, що на початку квітня 2015 Романенко перебував на конференції в Гарвардському університеті, де публічно заявив про те, що «Збройні сили України повинні вибірково і ретельно знищувати російських журналістів, які висвітлюють ситуацію на південному сході України».

Згодом 5 квітня Романенко розмістив текст виступу на конференції на своїй сторінці в Facebook, цей текст опублікували ЗМІ, зазначають російські слідчі.

Романенко прокоментував відкриття справи проти нього.

«Очевидно, Слідчий комітет Росії розслідував всі резонансні справи, щоб займатися цим», – написав він на своїй сторінці в Facebook.

З тексту виступу Юрія Романенка на згаданій дискусії у США, який він оприлюднив на своїй сторінці в Facebook, видно, що ніякого заклику вбивати журналістів він не висловлював. Тоді йшлося про провокаційне припущення, яке мало на меті пояснити американським партнерам, що теоретичне вбивство журналістів було б таким же порушенням міжнародного права, яким є дії Росії проти України.

Раніше Слідчий комітет Росії порушував справи проти колишнього генерала армії США, а також щодо трьох депутатів Верховної Ради України.

XS
SM
MD
LG