Доступність посилання

ТОП новини

Ватикан готується визнати палестинську державу


Ватикан заявляє, що завершив переговори з палестинськими посадовцями про укладення договору, в якому визнаватиме палестинську державу.

Як повідомив у середу, 13 травня, Святий престол, договір, який планують підписати найближчим часом, визначатиме діяльність Католицької церкви на палестинських територіях.

Ізраїль, який наголошує, що палестинська державність можлива тільки після укладення мирної угоди з ним, відразу висловив невдоволення.

Як сказав речник Міністерства закордонних справ Ізраїлю Еммануель Нахшон, Ізраїль вважає, що ініціатива Ватикану «не принесе користі для повернення палестинців до столу переговорів».

Необхідність створення незалежної держави палестинських арабів поруч із єврейською державою визначила Генеральна асамблея ООН іще 1947 року, але ця держава так і не була створена. Незважаючи на це, палестинці односторонньо проголосили свою незалежну державу 1988 року. Попри фактичну відсутність такої держави, її відтоді в тій чи іншій формі визнали наразі 135 держав світу; 50 держав заявили про невизнання.

XS
SM
MD
LG