Доступність посилання

ТОП новини

Україна очікує від «Групи семи» обговорення протидії російській агресії – адміністрація


Валерій Чалий, архівне фото

Заступник голови адміністрації президента України Валерій Чалий заявляє, що від саміту «Групи семи» промислово розвинених держав Україна очікує уваги до питання мирного врегулювання ситуації на Донбасі та обговорення шляхів протидії російській агресії.

Напередодні цього саміту, що має відбутися 7–8 червня, дуже важлива позиція Японії, сказав він, зустрічаючись у Києві із заступником міністра закордонних справ Японії Ясумасою Наґаміне.

Чалий також висловив вдячність Японії за підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, повідомила прес-служба президента України.

Окремо він подякував японській стороні за масштабну фінансову допомогу Україні, зокрема, надання 1,5 мільярдів доларів США кредитної допомоги на реалізацію низки проектів на підтримку розвитку, а також за рішення уряду Японії надати Україні додаткову допомогу обсягом у 316,6 мільйонів доларів США для стабілізації національної економіки та на підтримку реформ.

Ясумаса Наґаміне, зі свого боку, запевнив у готовності Японії і надалі всебічно підтримувати Україну, у тому числі шляхом консолідації зусиль міжнародної спільноти.

Японія, як і інші члени «Групи семи», запровадила проти Росії цілу низку санкцій – і через незаконну окупацію та спробу анексії українського Криму, і через агресію Росії на сході України.

XS
SM
MD
LG