Доступність посилання

ТОП новини

Для підприємців України, Грузії та Молдови Євросоюз створює 200-мільйонний фонд


Європейський союз оголосив про створення фонду, сумою близько 200 мільйонів євро у формі субсидій з бюджету ЄС, який допомагатиме розвиткові малих та середніх підприємств Грузії, Молдови та України протягом найближчих 10 років.

Його започаткувала Європейська комісія на бізнес-форумі, який проходить у рамках саміту «Східного партнерства».

Голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер зазначив, що ЄС «пообіцяв конкретні кроки для стимулювання торгівлі та обміну з нашими східними партнерами і нині ми це реалізуємо».

«Угоди про асоціацію та поглиблені й всеохопні зони вільної торгівлі діють. Вони є правильним шляхом для залучення економік Грузії, Молдови та України ближче до ЄС і до нашого внутрішнього ринку», – сказав він.

Як очікують представники Єврокомісії, цей внесок розблокує до 2 мільярдів євро у формі інвестицій, які мають «зробити ці країни більш конкурентоспроможними, принести інвестиції в місцеві компанії, що допоможе створити нові робочі місця для населення».

«Це ознака відданості ЄС справі подальшого поглиблення нашого співробітництва з нашими партнерами на Сході», – додав Юнкер.

Кошти для цих інвестицій надходитимуть з Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) та Європейського інвестиційного банку (ЄІБ).

Єврокомісар із політики сусідства та переговорів із розширення Йоганнес Ган, зі свого боку, додає, що «цей новий фонд дасть відчутну підтримку бізнесу в Грузії, Молдові та Україні, в реалізації їхнього потенціалу, допоможе їм реалізувати всі вигоди від угод про асоціацію та вийти на нові ринки».

У Ризі, столиці Латвії, країні, яка зараз головує в Євросоюзі, 21 травня стартує дводенний саміт учасників програми ЄС «Східне партнерство», на якому лідери Євросоюзу зустрінуться зі своїми партнерами із шести країн-сусідів: України, Білорусі, Грузії, Молдови, Азербайджану та Вірменії.

XS
SM
MD
LG