Доступність посилання

ТОП новини

ЮНЕСКО засуджує знищення стародавніх будинків у столиці Ємену


У Старому місті Сани, архівне фото

ЮНЕСКО, культурна й освітня організація ООН, засудила у п’ятницю знищення стародавніх будинків у Старому місті столиці Ємену Сани, яке приписують повітряному ударові коаліції під проводом Саудівської Аравії.

Як заявила генеральний директор ЮНЕСКО Ірина Бокова, вона глибоко вражена загибеллю людей і картинами руїн на місці величних багатоповерхових будинків-веж.

Мешканці Старого міста Сани заявляють, що у п’ятницю, 12 червня, туди влучила ракета, вибух якої вбив п’ять людей і зруйнував три старовинні будинки, які називають перлиною ісламської міської архітектури.

Коаліція з десятка сунітських країн під проводом Саудівської Аравії, яка воює в Ємені з протиурядовими шиїтськими повстанцями з угруповання Хуті, заперечила, що взагалі завдавала повітряний удар по Сані.

Сана є одним із найдавніших міст на Землі, вона безперервно заселена протягом останніх 2 з половиною тисяч років. У Старому місті Сани, що є об’єктом світової спадщини ЮНЕСКО, понад 100 мечетей і близько 6 тисяч будинків, збудованих до 11-го століття, хоча частина перебудована пізніше. Місто відоме своїми багатоповерховими будинками традиційної структури, деякі з них мають до дев’яти поверхів.

Угруповання «Ансар-Аллах», більше відоме як Хуті за іменем його ватажка Абдель-Маліка аль-Хуті, на бік якого перейшла й частина армії Ємену, захопило західну, густо населену третину країни зі столицею Саною, змусивши уряд до втечі. Урядові Ємену нині підконтрольні переважно території в центрі й на сході країни, їх значною мірою складають пустелі. Ще частину країни за ситуації громадянської війни захопили угруповання, пов’язані з ісламістською мережею «Аль-Каїда».

XS
SM
MD
LG