Доступність посилання

ТОП новини

Генпрокурор подав клопотання про відсторонення від посад суддів Царевич та Вовка


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

Генеральний прокурор Віктор Шокін направив до Вищої кваліфікаційної комісії суддів клопотання про відсторонення від посад суддів Печерського районного суду міста Києва Оксани Царевич та Сергія Вовка, повідомила прес-служба Генпрокуратури.

Слідчі вважають, що ці судді можуть перешкоджати кримінальному провадженню, в яких вони є фігурантами, зокрема, під виглядом необхідності розгляду судових справ уникати слідства і суду, а також мають можливість впливати на інших осіб, що можуть бути допитані під час розслідування, мовиться в повідомленні.

Вища кваліфікаційна комісія суддів уже відсторонювала згаданих суддів від посад на двомісячні терміни, черговий із них збігає нині.

Щодо судді Царевич нині слідчий відділ прокуратури Вінницької області проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні, щодо судді Вовка кримінальне провадження вже перебуває на розгляді в Шевченківському суді Києва. Обох підозрюють чи звинувачують за однією статтею Кримінального кодексу про «постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови, що спричинили тяжкі наслідки або вчинені з корисливих мотивів, в інших особистих інтересах чи з метою перешкоджання законній професійній діяльності журналіста», але за різними конкретними звинуваченнями. Ці судді вели низку гучних справ проти супротивників режиму президента Віктора Януковича.

XS
SM
MD
LG