Доступність посилання

ТОП новини

«Укрбурштин» намагається легалізувати незаконно видобутий бурштин – Аваков


Арсен Аваков ©Shutterstock

Керівники державної компанії «Укрбурштин» намагаються заднім числом легалізувати незаконно видобутий бурштин, який нещодавно конфіскували правоохоронці, заявляє міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

За словами міністра, з’явилася інформація, що начебто 2,6 тонни бурштину видобуто легально.

«У нас за всю історію стільки ця компанія не добувала, як тепер вони намагаються оголосити і забрати це каміння назад», – сказав Аваков.

4 серпня повідомлялось, що правоохоронці вилучили в Рівненській області 2,6 тонни бурштину. Аваков тоді заявив, що цей бурштин був видобутий незаконно і готувався до контрабандної відправки за кордон.

4 серпня прем’єр Арсеній Яценюк заявив, що уряд має намір ініціювати запровадження державної монополії на видобуток бурштину в Україні.

У квітні в СБУ заявили про викриття механізму незаконного видобування та реалізації бурштину на Рівненщині. За даними відомства, ця схема привласнення корисних копалин завдавала значних збитків державі та призводила до поглиблення банкрутства державного підприємства «Бурштин України».

На Рівненщині, Волині, а також частково в Житомирській області нині триває так звана «бурштинова лихоманка». Чимало місцевих жителів і приїжджих почали збагачуватися за рахунок надр. Екологи кажуть, що природа Полісся від таких дій зазнає непоправного нищення.

XS
SM
MD
LG