Доступність посилання

ТОП новини

12 турецьких військових загинули внаслідок вибуху бомби


Щонайменше 12 турецьких поліцейських загинули внаслідок вибуху бомби на сході країни. Як повідомляє офіційна новинна агенція Anatolia, ціллю нападу став мініавтобус, в якому їхали правоохоронці, що працюють на кордоні з Азербайджаном.

Раніше агенція також повідомляла, що понад 50 військових літаків провели вночі рейди по позиціях забороненої в Туреччині «Робітничої партії Курдистану» на півночі Іраку. За повідомленням, внаслідок рейду загинули від 35 до 40 бойовиків.

7 вересня прем’єр-міністр Туреччини Ахмет Давутоглу поклявся знищити бойовиків курдського сепаратистського угруповання «Робітнича партія Курдистану» після того, як унаслідок їхнього нападу в неділю загинули 16 турецьких військових.

Цей напад став черговим кроком у загостренні, яке сепаратисти знову почали останніми місяцями. За повідомленнями, внаслідок поновлених бойових дій від липня загинули не менш як 70 турецьких силовиків іще до останнього нападу. При цьому сторони звинувачують одна одну в порушенні нестійкого перемир’я, що тривало від 2013 року.

Курдське збройне сепаратистське угруповання «Робітнича партія Курдистану», яке не є партією, з кінця 1970-х років під різними назвами бореться за самостійність чи, принаймні, широку автономію для турецьких курдів на марксистсько-ленінських засадах на південному сході Туреччини. За час цього протистояння між курдами і державним керівництвом у Туреччині загинуло понад 45 тисяч людей.

XS
SM
MD
LG