Доступність посилання

ТОП новини

У Берліні розпочалася зустріч міністрів у «нормандському форматі»


Зустріч міністрів закордонних справ у «нормандському форматі» (архівне фото)

У Берліні розпочалася зустріч міністрів закордонних справ Німеччини, Франції, України та Росії в так званому «нормандському форматі». Про це повідомив у мережі мікроблогів Twitter посол України в Німеччині Андрій Мельник.

За його словами Франк-Вальтер Штайнмаєр, Лоран Фаб’юс, Павло Клімкін та Сергій Лавров проводять «непросту дискусію щодо імплементації мінських зобов’язань про відведення важкої зброї і доступ для місії ОБСЄ».

За повідомленням російського агентства «РИА Новости», міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр перед початком зустрічі заявив про часткове відновлення економічних зв’язків між Україною та частиною Донбасу, яка не підпорядковується владі в Києві.

«Нам вдалося домогтися в деяких секторах відновлення економічних зв’язків між Донбасом і Києвом. Вдалося відновити дві залізничні лінії. Йдеться, очевидно, і про часткове відновлення водо- й енергопостачання. Що ж до забезпечення населення східної України та Донбасу українською валютою, то ми домоглися поки тільки принципової згоди з даного питання», – передає російське джерело слова Штайнмаєра.

Формат «нормандської четвірки» був сформований у червні 2014 року – після зустрічі лідерів Німеччини, Франції, Росії та України в Нормандії на урочистостях з нагоди 70-річчя висадки військ союзників.

Зустріч «четвірки» в лютому 2015 року на рівні лідерів держав мала результатом підписання в Мінську нових домовленостей, так званого «Мінська-2». Ці домовленості передбачали, зокрема, припинення вогню на лінії контакту сторін на Донбасі, відведення великокаліберної зброї, обмін полоненими тощо.

24 серпня лідери України, Німеччини та Франції мали зустріч у Берліні – без участі російського президента Путіна.

XS
SM
MD
LG