Доступність посилання

ТОП новини

Суд відмовився допитувати Савченко із «детектором брехні»


Надія Савченко (архівне фото)
Надія Савченко (архівне фото)

Суд у Донецьку Ростовської області Росії відмовив у клопотанні захисту української громадянки, народного депутата Надії Савченко про допит її з використанням «детектора брехні».

«Я хочу свідчити за допомогою поліграфа. Слідство, мабуть, боїться, що справа розвалиться, коли поліграф покаже, що я не брешу», – сказала Надія Савченко в суді.

Проте суддя відповів, що допит участю спеціаліста-поліграфолога не передбачений законом Росії.

Сьогодні суд у Донецьку має допитати українку. Минулого тижня Донецький міський суд Ростовської області Росії розпочав розглядати по суті справу Надії Савченко за участі колегії з трьох суддів. На першому засіданні 22 вересня Надія Савченко заявила про намір давати свідчення на «детекторі брехні».

Російські прокурори оголосили обвинувальний висновок українці, за яким їй загрожує до 25 років ув’язнення.

Українську громадянку, народного депутата Надію Савченко вже понад рік утримують у СІЗО в Росії. Її в Росії, зокрема, обвинувачують у вбивстві двох співробітників російського телебачення, які торік улітку без дозволу української влади перебували під Луганськом.

Савченко і її захист звинувачення відкидають і стверджують, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили сепаратисти, які потім примусово переправили її до Росії.

Радіо Свобода веде пряму трансляцію із зали суду.

XS
SM
MD
LG