Доступність посилання

ТОП новини

Спостерігачі похвалили вибори в Киргизстані, але заявили про недоліки


Парламентські вибори в Киргизстані були конкурентними і запропонували громадянам широкий спектр вибору, але водночас виявили необхідність вдосконалення процедури і збільшення прозорості, заявляють міжнародні спостерігачі.

У попередніх висновках щодо голосування в Киргизстані, що відбулося 4 жовтня, йдеться, що в той час, як нові технології, що сигналізували про політичну волю до поліпшення виборів, були багато в чому успішними, поспішне запровадження біометричної реєстрації призвело до значних проблем зі списком виборців. Це, а також застереження щодо таємного голосування і значні процедурні проблеми під час підрахунку голосів були головними проблемами на загалом спокійних виборах, кажуть спостерігачі.

«Ці живі й конкурентні вибори були унікальними у цьому регіоні, до 20:00 ніхто не знав, яким може бути розклад сил у парламенті. Вражаючі зусилля були докладені, щоб запровадити біометричну реєстрацію і нові виборчі технології, але процедурні недоліки вказують на необхідність подальшої роботи», – заявив спеціальний координатор і лідер короткострокової місії ОБСЄ Іґнасіо Санчез Амор.

«Вчора голосування було прозорим, виборці могли вільно обирати серед численних конкурентів. Незважаючи на це, Киргизстану потрібно поліпшити виборче законодавство, його реалізацію для забезпечення конституційних справ усіх громадян і політичних партій. Крім того, потрібно збільшити прозорість виборчої кампанії і фінансування політичних партій», – заявив голова делегації ПАРЄ Мерітцел Матеу Пі.

Центральна виборча комісія Киргизстану після майже всіх бюлетенів заявляє, що провладна Соціал-демократична партія перемогла на парламентських виборах у цій країні, набравши 27,5% голосів. Опозиційна партія «Республіка – Ата-Журт» стає другою, маючи 20% голосів. Всього 7-відсотковий виборчий бар’єр подолали шість партій.

На виборах у Киргизстані вперше в Центральній Азії використовувалися біометричні картки для ідентифікації кожного виборця в спробі зупинити можливі фальсифікації. Віце-прем’єр Таїрбек Сарпашев заявив 4 жовтня, що від 3 до 5% виборців мали «технічні проблеми з біометричною системою голосування».

Міністерство внутрішніх справ заявило, що отримало деякі скарги на партії, які намагалися купити голоси. Водночас місцеві спостерігачі відзначили, що не отримували повідомлень про «дуже серйозні порушення».

XS
SM
MD
LG