Доступність посилання

ТОП новини

Керівник НАТО похвалив реформи в Чорногорії на шляху до вступу


Єнс Столтенберґ, архівне фото
Єнс Столтенберґ, архівне фото

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенбенґ високо оцінив реформи, які здійснила Чорногорія, готуючись вступати до Північноатлантичного союзу.

Виступаючи у столиці країни Подгориці, він заявив, що в НАТО визнають поступ, який здійснила країна в реформах, у її внеску в міжнародну безпеку і в розвиток співпраці на Західних Балканах.

Він також звернув увагу, що Чорногорія реформувала свої збройні сили і служби розвідки в тісній співпраці з НАТО.

Разом зі Столтенберґом із дводенним візитом у Подгориці перебувають посли країн-членів НАТО в Північноатлантичній раді.

Днями генсекретар НАТО вже заявляв, що приємно вражений нещодавніми реформами в Чорногорії і бачить, що підтримка її вступу до Північноатлантичного союзу зростає. Зокрема, сказав він, Чорногорія дійсно робить поступ і в запровадженні верховенства права чи у створенні незалежної судової галузі, і в модернізації її збройних сил і служб розвідки.

Офіційне рішення з приводу запрошення цієї країни до членства в НАТО мають ухвалити на зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів на початку грудня.

Чорногорія взяла курс на членство в НАТО з перших днів своєї незалежності від союзного утворення з Сербією, проголошеної 2006 року. Але їй повідомили, що на цьому шляху вона має досягти зростання внутрішньої підтримки цього членства, зміцнити верховенство права і здійснити низку інших реформ.

Чорногорія також уже має статус кандидата на вступ до Європейського союзу з 2010 року, а 2012-го почала переговори про вступ до ЄС.

XS
SM
MD
LG