Доступність посилання

ТОП новини

У Молдові суд заарештував екс-прем’єра ще на 30 днів


Влад Філат, архівне фото
Влад Філат, архівне фото

Суд у столиці Молдови Кишиневі арештував на 30 днів колишнього прем’єр-міністра країни.

Судове засідання тривало понад чотири години, колишній прем’єр на засіданні був відсутній за станом здоров’я з дозволу судді.

Суд виніс ухвалу менш як за 20 хвилин до того, як спливав термін попереднього утримання Філата під вартою.

Під час засідання під будівлею суду зібралося близько 150 демонстрантів, які скандували лозунги «Поверніть мільярд», «Хочемо справедливості», «Філата до в’язниці».

У Молдові правоохоронні органи 15 жовтня затримали колишнього прем’єр-міністра, а нині депутата парламенту Влада Філата після того, як із нього зняли депутатську недоторканність через звинувачення в корупції.

Його доставили для допитів до Національного антикорупційного центру, де його могли утримувати до 18 жовтня. Цей термін досудового тримання під вартою міг далі продовжити суд.

Прокурор Корнеліу Ґурін заявив, що колишній прем’єр отримав хабарів загалом приблизно на 250 мільйонів доларів США від підприємця Ілана Шора, в обмін фактично передавши йому контроль над трьома банками країни, з яких напередодні парламентських виборів у листопаді 2014 року зникла сума загалом на півтора мільярда доларів.

Як заявив депутатам Ґурін перед голосуванням, є «переконливі докази», що Філат вчинив шахрайські дії з сотнями мільйонів євро в Ощадному банку – який від квітня до кінця листопада 2014 року очолював Шор. Крім того, гроші були виведені з Соціального банку і «Унібанку».

Філат, який був прем’єр-міністром Молдови з 2009 до 2013 року, заперечує звинувачення і називає їх політично мотивованими.

XS
SM
MD
LG