Доступність посилання

ТОП новини

У Павлограді пройшов «попереджувальний» мітинг шахтарів


Акції протесту шахтарів, 23 квітня 2015 року

Під стінами міської ради Павлограда пройшов мітинг, ініційований Незалежною профспілкою гірників України. За даними організаторів, акція, приурочена до Міжнародного дня захисту прав людини, зібрала близько тисячі учасників – шахтарів Західного Донбасу, зокрема, міст Павлограда, Тернівки і Першотравенська.

У руках учасники заходу тримали плакати з написами «Ми за зниження тарифів на комунальні послуги!», «Арсенію, не грайся з вогнем!».

Основними вимогами, які висунули мітингувальники президентові України Петру Порошенку і прем’єр-міністрові Арсенію Яценюку, стали відмова від ухвалення нового Трудового кодексу України, який вони вважають «рабським», підвищення прожиткового мінімуму з 1 січня 2016 року у відповідності з рівнем інфляції за поточний рік, скасування податку на пенсії, зниження комунальних тарифів та підвищення соціальних гарантій.

Як повідомив Радіо Свобода голова Конфедерації вільних профспілок в Дніпропетровській області Микола Житник, учасники акції також вимагали відставки міністра енергетики та вугільної промисловості України Володимира Демчишина.

«На деяких державних шахтах є заборгованість із виплати заробітної плати, ми вимагаємо негайного її погашення. Зокрема, ми підтримали наших колег із Нововолинська Волинської області, де на шахті вже чотири місяці робітникам не платять зарплату. Загалом ми вважаємо профільного міністра Володимира Демчишина некомпетентним в енергетичній галузі – за його керівництва занепадають вітчизняні шахти, а вугілля закуповується за кордоном – і вимагаємо його відставки. Він «завалив» всю вугільну промисловість», – зазначив Микола Житник.

За словами представника Конфедерації вільних профспілок, це був попереджувальний мітинг шахтарів: якщо уряд не дослухається до вимог мітингувальників, вони обіцяють перенести свої протести до Києва.

До мітингувальників у Павлограді вийшов міський голова Анатолій Вершина й пообіцяв, що депутати міськради розглянуть питання про підтримку звернення шахтарів на найближчій сесії.

Напередодні голова конфедерації вільних профспілок України і незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець заявляв, що у Міжнародний день прав людини, 10 грудня, по всій Україні пройдуть акції протесту шахтарів.

У квітні гірники мітингували у Києві і вимагали від президента звільнити міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина, виплатити заборгованість із зарплати. Тоді СБУ відкрила кримінальне провадження за фактами фінансування менеджментом окремих приватних вугільно-добувних компаній акцій протесту шахтарів у Києві.

XS
SM
MD
LG