Доступність посилання

ТОП новини
26 Квітень 2019, Київ 18:37

Рада не змогла подолати вето на закон про реструктуризацію валютних кредитів


(©Shutterstock)

Верховна Рада не змогла подолати президентське вето щодо законопроекту про реструктуризацію кредитних зобов’язань в іноземній валюті.

За подолання вето проголосували 54 народні депутати за мінімально необхідних 300.

У грудні минулого року президент України Петро Порошенко застосував право вето щодо закону про реструктуризацію валютних кредитів і пропонував відхилити його.

Як пояснював тоді президент, «конвертація валютних кредитів за курсом 5,05 гривень за 1 долар, тобто за курсом, який був на момент укладення переважної більшості кредитних договорів, завдасть банківській системі збиток на суму понад 76 мільярдів гривень».

2 липня 2015 року Верховна Рада ухвалила закон про реструктуризацію валютних кредитів. Законопроект передбачає, що реструктуризації підлягають усі споживчі кредити, отримані для придбання будь-якого майна, без обмеження суми заборгованості. Заборгованість за споживчим кредитом конвертується за офіційним курсом НБУ на дату укладення кредитного договору. Курсова різниця списується банками. Нацбанк та президент різко розкритикував ухвалення цього закону.

Після цього 6 народних депутатів звернулися до голови Верховної Ради з проханням не зараховувати їхнє голосування за цей закон.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG