Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 04:38

НАБУ подало позовні заяви на понад 346 мільйонів гривень у рамках розслідування щодо «Запоріжжяобленерго»


Національне антикорупційне бюро України подало позовні заяви на суму понад 346 мільйонів гривень у зв’язку з розслідуванням фактів привласнення майна компанії «Запоріжжяобленерго».

Як повідомляє прес-служба бюро, 29 січня подано до суду чотири позовні заяви про визнання недійсними договорів уступки права вимоги між «Запоріжжяобленерго», в якому державі належить понад 60% акцій, та приватною структурою «Енергомережа».

«Згідно цих договорів відбулася заміна кредитора у зобов’язаннях на загальну суму 346,2 мільйонів гривень, які повинні були надійти від великих споживачів електроенергії. Таким чином, внаслідок незаконно укладених договорів право держави щодо вимоги боргу за спожиту електроенергію у розмірі 346,2 мільйонів гривень було передано приватній фірмі, що суперечить чинному законодавству», – йдеться у повідомленні.

Детективи НАБУ проводять досудове розслідування у кримінальному провадженні, відкритого за частиною 5 статті 191 Кримінального кодексу України щодо факту привласнення службовими особами в особливо великих розмірах майна «Запоріжжяобленерго».

28 січня у «Запоріжжяобленерго» підтвердили, що на початку грудня 2015 року було розпочато досудове розслідування за фактом передачі «Запоріжжяобленерго» права стягнення заборгованості та було рішення суду про здійснення пов’язаних із розслідуванням дій, у тому числі й вилучення документів.

При цьому у компанії нагадують, що інформація щодо порушень у роботі компанії при передачі права стягнення заборгованості вже перевірялася влітку 2015 року.

В компанії заявляють, що в результаті проведеного Генпрокуратурою України розслідування було встановлено, що укладання договорів між «Запоріжжяобленерго» і «Енергомережа» «не суперечить чинному законодавству». У ГПУ цього не коментували.

Recommended

XS
SM
MD
LG