Доступність посилання

ТОП новини
15 Листопад 2018, Київ 23:09

Чеські депутати закликають Москву звільнити українських політв’язнів


Чеські депутати закликали Кремль та Луб’янку звільнити незаконно ув’язнених українців

Представники Палати депутатів парламенту Чехії закликають російську владу звільнити 13 українців, яких незаконно утримують на території Росії. Відповідного листа 23 чеських парламентарії надіслали керівникам російської влади, повідомляють активісти правозахисної кампанії #LetMyPeopleGo. 5 лютого листа оприлюднили на прес-конференції у Києві.

Ініціатором звернення став Марек Женішка, депутат від партії TOP09.

«Від імені членів Палати депутатів Парламенту Чеської Республіки просимо вас звільнити Надію Савченко, Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Олексія Чирнія, Миколу Карпюка, Станіслава Клиха, Віктора Шура, Юрія Солошенка, Геннадія Афанасьєва, Олександра Костенка, Хайсер Джемілєва, Валентина Виговського і Сергія Литвинова , які наразі незаконно утримуються на території Російської Федерації», – мовиться у листі.

Чеські депутати наполягають, що «звільнення всіх ув’язнених передбачене Комплексом заходів щодо реалізації Мінських угод, підписаних Росією 12 лютого 2015року у Мінськ». На думку чеських парламентаріїв, нинішня ситуація «ставить під серйозну загрозу безпеку в Європі» і йде в розріз з Мінськими угодами.

Цього листа надіслали до Адміністрації президента Росії, радника президента з прав людини, російського міністра закордонних справ , голови Слідчого комітету, голови Держдуми, генпрокурора, уповноваженому з прав людини, а також голові ФСБ.

МЗС України у своїх заявах називає незаконне утримування у Росії громадян України «свідченням відсутності правосуддя в Російській Федерації і черговими символами цинізму її сучасної політики».

XS
SM
MD
LG