Доступність посилання

ТОП новини
21 Лютий 2019, Київ 00:17

Пасішник заперечив слова Абромавичуса про обставини навколо його кандидатури в міністерство


Виконавчий директор «Нафтогазу України» Андрій Пасішник заперечив заяви міністра економічного розвитку й торгівлі Айвараса Абромавичуса про обставини спроби його призначення заступником міністра.

Як написав Пасішник у фейсбуці, він був здивований появою Абромавичуса на «дружньому телеканалі» («1+1» – ред.). Він також назвав «нісенітницею» слова міністра.

За словами Пасішника, він сам виявив бажання працювати в команді Абромавичуса і «запропонував свою кандидатуру в дружній переписці, на що міністр мені подякував за довіру», й відтак через охорону подав до приймальні міністра пакет своїх документів.

При цьому, заявив Пасішник, Абромавичус не згадав, за його словами, найважливішого – що за годину до прес-конференції в середу, 3 лютого, на якій міністр заявив про відставку, він написав міністрові, що вирішив забрати документи, і навіть відправив охоронця до його приймальні.

Як заявив Пасішник, це рішення він ухвалив іще попереднього дня, у вівторок, і намагався того ж дня з’єднатися з Абромавичусом, але той не відповів. «Як на нього «тиснули» і «вимагали» мене вносити, якщо я особисто вирішив забрати документи, всім буде дуже цікаво почути», – додав чільник «Нафтогазу».

Він також вважає, що міністр, заявляючи про відставку, «читав заготовлений спіч на багатьох листках паперу, які були складені заздалегідь, що підтверджує неспонтанність цієї акції». «Тому особисто вважаю всю цю історію з відставкою чітко спланованою акцією, про диригентів якої ми всі незабаром дізнаємося», – заявив Андрій Пасішник.

Раніше в неділю, 7 липня, міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус в ефірі телепрограми «ТСН-Тиждень» на каналі «1+1» заявив, серед іншого, що голова фракції «Блоку Петра Порошенка» Ігор Кононенко намагався нав’язати йому в заступники Андрія Пасішника, виконавчого директора «Нафтогазу України».

«Політичне лобіювання, можливо, тут і прийнятне явище. Але що нам було обіцяно спершу, коли ми стали міністрами разом із іншими технократами? Скрізь, у медіа, була сильно (висвітлена) тема, що міністри самі призначають собі заступників. Виходячи з цього, ми протягом року у принципі призначали собі заступників. І в підсумку ось вилилося в таке. Але коли тобі кажуть, що Ігор Кононенко хоче мати в тебе свого заступника, і ти просто дивишся в інтернеті, яка є кількість негативних статей за останній час, то розумієш, що те, що така людина проситься на роботу, нічого спільного не має з твоїми цінностями, з твоїм баченням того, які люди повинні працювати в міністерстві», – пояснив Абромавичус.

Дещо раніше в неділю, 7 лютого, прем’єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що його урядова команда готова далі продовжувати свою роботу на п’яти принципах, і перший із них, сказав він у телепрограмі «10 хвилин із прем’єр-міністром», – це «відсутність політичного тиску і політичної корупції».

Міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус подав у відставку в середу, 3 лютого, заявивши, що зазнає політичного тиску й не може подолати корупцію в уряді. Ця заява викликала політичний скандал в Україні, а також різку реакцію серед прихильників України за кордоном.

Ваша думка

Показати коментарі

Recommended

XS
SM
MD
LG