Доступність посилання

ТОП новини

Захід засудив авіаудари по лікарнях і школах у Сирії, Туреччина і Франція назвала їх «воєнними злочинами»


Руїни у лікарні «Лікарів без кордонів», місто Маарат-ан-Нууман, провінція Ідліб, Сирія, 15 лютого 2016 року

Країни Заходу засудили повітряні удари по лікарнях і школах у Сирії, в результаті яких 15 лютого загинули щонайменше 50 цивільних громадян, серед яких медики, вагітні жінки та діти.

Авіаудари на півночі Сирії у п’яти лікарнях і двох школах у провінціях Алеппо та Ідліб Організація Об'єднаних Націй назвала «грубим порушенням міжнародного права». Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун заявив, що ці удари «кидають тінь на зобов’язання», зроблені Росією минулого тижня щодо перемир’я в Сирії цього тижня.

Держдепартамент США зазначив, що такі руйнівні удари з повітря, як стверджують очевидці, були «навмисно спрямовані по цивільних об'єктах». Ці дії, як наголосили в Держдепартаменті, «ставлять під сумнів готовність Росії або її здатність допомогти зупинити триваючу жорстокість сирійського режиму проти власного народу».

Верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Федеріка Моґеріні висловилась так: «Те, що відбулося сьогодні (15 лютого – ред.) в лікарні «Лікарів без кордонів» (MSF), абсолютно неприйнятно, і ми будемо продовжувати чинити тиск на всі сторони дотримуватися основних принципів гуманітарного права і зосередитися на захисті цивільних осіб».

Новий міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Еро сказав, що такі атаки «неприйнятні», означивши їх як «воєнні злочини».

Міністерство закордонних справ Туреччини заявило, що йдеться «очевидно про воєнні злочини», і попередило, що Росія стикнеться з серйозними наслідками, якщо не припинить негайно такі дії.

Раніше в понеділок чільний представник міжнародної неурядової організації «Лікарі без кордонів», яка керує однією з розбомблених лікарень у місті Маарат-ан-Нууман, Меґо Терзян заявив, що в організації мають підстави вважати: удари здійснили або сирійські урядові, або російські війська.

Група спостереження за правами людини в Сирії теж повідомила з посиланням на свої джерела, що по цій лікарні вдарили російські літаки.

Росія, а також Сирія заперечили такі звинувачення і у відповідь звинуватили в обстрілах західну коаліцію.

XS
SM
MD
LG