Доступність посилання

ТОП новини

«Самопоміч» не братиме участі у переформатуванні коаліції – Березюк


Олег Березюк
Олег Березюк

Фракція «Самопоміч» не братиме участі у переформатуванні коаліції, заявив журналістам у парламенті голова цієї фракції Олег Березюк.

«Ми не бачимо, з ким ми можемо формувати нову коаліцію. Ми працюємо, щоб сформувати якісну опозиційну силу», – сказав він.

Разом з тим, Березюк запевнив, що «Самопоміч» підтримуватиме деякі урядові закони, зокрема, ті, які стосуватимуться обороноздатності, європейської інтеграції і «добробуту людей».

Раніше сьогодні об’єднання «Самопоміч» заявило про вихід із коаліції. У заяві політичної сили зауважили, що «провід партії ухвалив визнати неможливим подальше перебування «Самопоміч» в союзі з політичними силами, які стали учасниками олігархічного перевороту в парламенті».

16 лютого після звіту уряду Верховна Рада не ухвалила резолюцію про недовіру Кабінетові міністрів, яку, серед інших, підтримувала фракція об’єднання «Самопоміч».

Для ухвалення недовіри уряду не вистачило голосів – «за» проголосували 194 депутати за мінімально необхідних 226. При цьому депутати визнали діяльність уряду за 2015 рік незадовільною. Відповідно до процедури, у разі неухвалення резолюції про недовіру проведення повторного голосування щодо цього питання можливе на наступній сесії.

Після цього фракція «Батьківщина» ухвалила рішення про вихід із коаліції. Представники цієї політичної сили пояснили це невдалим голосуванням за відставку уряду.

Фракція Радикальної партії вийшла з коаліції ще у вересні минулого року, проте у січні видання «Українська правда» повідомляло про можливе повернення фракції Радикальної партії в коаліцію і делегування їхніх представників на посади віце-прем’єр та міністра екології.Як заявив Радіо Свобода лідер партії Олег Ляшко, Радикальна партія пропонує створення нової коаліції, підписання нової коаліційної угоди та формування нового складу уряду.

У 2014 році сформували коаліцію «Європейська Україна», до складу якої увійшли п’ять парламентських фракцій: «Блок Петра Порошенка», «Народний фронт», об’єднання «Самопоміч», Радикальна партія Олега Ляшка і «Батьківщина».

XS
SM
MD
LG