Доступність посилання

ТОП новини
18 Січень 2019, Київ 09:20

Фігуранти «справи «Хізб ут-Тахрір» в Криму завершили знайомлення з матеріалами справи – адвокат


(©Shutterstock)

Кримчани Руслан Зейтулаєв, Рустем Ваітов, Нурі Прімов і Ферат Сайфулаєв, обвинувачені російським слідством у причетності до «Хізб ут-Тахрір», закінчили ознайомлення з матеріалами справи і чекають суду. Про це проекту Радіо Свобода – сайту Крим.Реалії повідомив адвокат Еміль Курбедінов.

Раніше стало відомо, що справу розглядатиме Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону.

Курбедінов зазначив, що дата першого судового засідання поки не призначена.

За його словами, звинувачення в причетності до «Хізб ут-Тахрір» будуються на свідченнях засекречених свідків і експертизи аудіозаписів прослуховування і вилучених книг релігійного змісту.

Еміль Курбедінов припустив, що свідків обвинувачення в залі засідання не буде.

«Будуть (допитувати свідків – ред.) за допомогою відеоконференцзв’язку зі зміненим голосом... Шанси на виправдувальний вирок дорівнюють нулю, якщо не станеться чогось такого...», – сказав адвокат.

Курбедінов нагадав, що один з чотирьох заарештованих в Севастополі за підозрою в причетності до «Хізб ут-Тахрір» звинувачується в організації терористичної організації, що в Росії передбачає довічне ув’язнення.

Раніше підконтрольна Кремлю прокуратура Севастополя повідомила, що четверо севастопольців постануть перед судом за звинуваченням в участі в організації «Хізб ут-Тахрір», яка заборонена в Росії.

Узимку 2015 року в Севастополі заарештували чотирьох мусульман: Руслана Зейтулаєва, Рустема Ваітова, Нурі Прімова і Ферата Сайфулаєва. Їх звинувачують у зв’язках з «Хізб ут-Тахрір», яка в Росії визнана «екстремістською».

«Хізб ут-Тахрір» – це міжнародна ісламська політична партія. Її офіційно декларованою метою є встановлення ісламської держави і мусульманського способу життя. Ця організація заборонена в Росії, Казахстані та Німеччині, в Україні та інших країнах вона може діяти легально.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG