Доступність посилання

20 Березень 2018, Київ 10:19

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв заявляє, що напади на північному заході Казахстану були організовані прихильниками «радикальних, псевдорелігійних вчень», якими керували з-за кордону.

У заяві, оприлюдненій на сайті президента Казахстану 8 червня, Назарбаєв пообіцяв вживати найбільш рішучих заходів «для придушення екстремістів і терористів».

«Ми всі знаємо, що так звані «кольорові революції» мають різні методи і починаються з надуманих мітингів, вбивств, прагнення захопити владу. Ці ознаки проявилися і у нас. У країнах світу, де пройшло таке, сьогодні немає ні держави, ні стабільності, там панують злидні і бандитизм, створені умови для появи екстремістів і терористів. Економіка цих країн відкинута на десятки років назад», – йдеться в заяві Назарбаєва.

5 червня в Міністерстві внутрішніх справ Казахстану повідомили, що «група релігійних радикалів» напала на два магазини зброї і військову частину в Актобе. В результаті нападу загинули 20 людей, зокрема 13 нападників, ще десятки були поранені.

Після нападів розпочалася антитерористична операція в Казахстані, в Актобе оголосили «червоний» рівень терористичної загрози.

Відповідальність за напад взяла на себе так звана «Армія звільнення Казахстану», однак спецслужби Казахстану спростували існування такої організації.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG