Доступність посилання

ТОП новини
22 Січень 2019, Київ 10:15

Назарбаєв: напади в Актобе організовані з-за кордону


Нурсултан Назарбаєв

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв заявляє, що напади на північному заході Казахстану були організовані прихильниками «радикальних, псевдорелігійних вчень», якими керували з-за кордону.

У заяві, оприлюдненій на сайті президента Казахстану 8 червня, Назарбаєв пообіцяв вживати найбільш рішучих заходів «для придушення екстремістів і терористів».

«Ми всі знаємо, що так звані «кольорові революції» мають різні методи і починаються з надуманих мітингів, вбивств, прагнення захопити владу. Ці ознаки проявилися і у нас. У країнах світу, де пройшло таке, сьогодні немає ні держави, ні стабільності, там панують злидні і бандитизм, створені умови для появи екстремістів і терористів. Економіка цих країн відкинута на десятки років назад», – йдеться в заяві Назарбаєва.

5 червня в Міністерстві внутрішніх справ Казахстану повідомили, що «група релігійних радикалів» напала на два магазини зброї і військову частину в Актобе. В результаті нападу загинули 20 людей, зокрема 13 нападників, ще десятки були поранені.

Після нападів розпочалася антитерористична операція в Казахстані, в Актобе оголосили «червоний» рівень терористичної загрози.

Відповідальність за напад взяла на себе так звана «Армія звільнення Казахстану», однак спецслужби Казахстану спростували існування такої організації.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG