Доступність посилання

ТОП новини
16 Листопад 2018, Київ 13:46

У СБУ кажуть, що не поширювали у ЗМІ персональних даних оператора програми «Схеми»


Співробітник СБУ тримає своє посвідчення. На розповсюджених у ЗМІ фото документи оператора тримають ті самі руки

Служба безпеки України заявляє, що її співробітники не поширювали 17 травня у ЗМІ фотознімків із персональними даними оператора програми «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода і телеканалу «UA:Перший».

Про це йдеться у відповіді СБУ на лист від секретаріату уповноваженого з прав людини, яка є у розпорядженні редакції.

Відповідь Головної інспекції СБУ

Головна інспекція СБУ підтверджує, що співробітники, які 16 травня охороняли народного депутата від БПП Олександра Грановського, перевірили документи оператора. Водночас у спецслужбі переконують, що поширювали фото документів не працівники СБУ.

«До поширення фотознімків документів у засобах масової інформації співробітники СБ України стосунку не мають. З урахуванням викладеного, порушень вимог чинного законодавства та прав громадян у діях співробітників СБУ не вбачається», – мовиться у відповіді.

У Головній інспекції СБУ не знайшли підстав для проведення службового розслідування.

Публікації з особистими даними оператора з’явилися після того, як 16 травня «Схеми» зафільмували Олександра Грановського у ресторані «Інк» у центрі Києва. Там народний депутат, якого називають куратором правоохоронних органів від «Блоку Петра Порошенка», проводив зустрічі з різними людьми, зокрема, з головою Окружного адмінсуду Києва Павлом Вовком. Зйомка проводилася під час підготовки розслідування «Куратор «по-новому» про Олександра Грановського.

Співробітники СБУ сфотографували документи оператора програми Ярослава Бондаренка.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська засудила публікацію персональних даних і звернулася до СБУ з проханням провести розслідування інциденту.

Після цього Грановський публічно вибачився перед оператором програми «Схеми».

Раніше на запит народного депутата Сергія Лещенка СБУ підтвердила, що охороняє депутата від БПП Грановського.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG