Доступність посилання

ТОП новини
18 Листопад 2018, Київ 20:10

СБУ: під час обшуків у судді Швеця знайшли сотні тисяч доларів й угорський паспорт


(©Shutterstock)

Служба безпеки України заявляє про вилучення під час обшуків у судді Вищого господарського суду України Віктора Швеця майже трьохсот тисяч доларів, боргових розписок на загальну суму 475 тисяч доларів, коштовностей і угорський паспорт, виданий на його ім’я.

«Співробітники Служби безпеки України задокументували суддю в одній з київських кав’ярень під час отримання п’яти тисяч доларів хабаря. Загалом Швець вимагав від підприємця десять тисяч американських доларів за нестворення перешкод у здійсненні комерційної діяльності. Суддя також підозрюється в організації викрадення власного елітного автомобіля для отримання страхової виплати», – йдеться в повідомленні СБУ 28 липня.

Про те, коли відбулися обшуки, в СБУ не уточнюють.

У відомстві додали, що слідство триває. Сам Швець обвинувачень на свою адресу не коментував.

Напередодні повідомлення про підозру Швецю вручив генеральний прокурор Юрій Луценко.

Суддю підозрюють у вчиненні низки кримінальних правопорушень, зокрема у замаху на заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайстві), за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах; свідомо неправдивому повідомленні органу досудового розслідування про вчинення злочину, зі штучним створенням доказів обвинувачення, з корисливих мотивів, за попередньою змовою групою осіб; а також свідомо неправдивому свідченні, вчиненому з корисливих мотивів.

Наприкінці березня Служба безпеки України повідомляла про спільне з військовою прокуратурою затримання судді Вищого госпсуду Віктора Швеця на хабарі і відкриття кримінального провадження за статтею Кримінального кодексу України про «прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою». Але в суді відразу заперечили це повідомлення про затримання й заявили, що Швець далі перебуває на робочому місці, хоча «в нього існує приватний конфлікт, який виник із цивільно-правових відносин».

56-річний Віктор Швець є заслуженим юристом України, працює суддею Вищого господарського суду з 2007 року.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG