Доступність посилання

ТОП новини
24 Червень 2018, Київ 22:10

Франція проситиме Єврокомісію зупинити переговори про ЗВТ між ЄС і США – посадовець


Матіас Фекл

Французький посадовець із питань зовнішньої торгівлі заявив, що Франція звернеться до Єврокомісії із закликом зупинити переговори про велику торговельну угоду між ЄС та США.

«Більше немає політичної підтримки у Франції щодо цих переговорів», – сказав Матіас Фекл, державний секретар (заступник міністра) МЗС Франції з питань зовнішньої торгівлі, розвитку туризму та підтримки французів за кордоном, у понеділок в інтерв’ю радіо RMC.

Фекл заявив, що нинішній раунд переговорів щодо пропонованої угоди про Трансатлантичне торговельне та інвестиційне партнерство має бути зупинений до початку нового.

Водночас торговий представник США Майкл Фроман розповів німецькому журналу Der Spiegel про «стійкий прогрес» у переговорах.

28 серпня віце-канцлер Німеччини і міністр економіки Зіґмар Ґабріель теж заявляв, що переговори «де-факто провалилися, хоча ніхто цього не визнає». Він уточнив, що всього було 14 раундів переговорів, автори підготували проект угоди з 27 розділів, але за жодним із них так і не вдалося дійти згоди.

Заяви німецького урядовця про провал переговорів уже заперечили і в апараті канцлера Німеччини, і в Європейському союзі.

У разі схвалення угоди про Трансатлантичне торговельне та інвестиційне партнерство буде створено найбільшу в світі зону вільної торгівлі.

Ініціатива про укладення угоди про Трансатлантичне торговельне та інвестиційне партнерство виникла на тлі наслідків економічної кризи 2008 року. США і ЄС офіційно оголосили про початок переговорів у 2013 році.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG