Доступність посилання

ТОП новини

Адвокат: суд у Криму відхилив скарги Ільмі Умерова


Ільмі Умеров

Підконтрольний Кремлю Верховний суд анексованого Криму 13 вересня відхилив скарги захисту члена Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова на порушення проти нього кримінальної справи, підписку про нерозголошення і незаконне доправлення в психіатричну лікарню. Про це у Twitter повідомив адвокат Умерова Микола Полозов.

За словами адвоката, в ході дебатів Умеров заявив, що слідчий Федеральної служби безпеки Росії достроково вимагав виписати обвинуваченого з кардіології.

ФСБ Росії затримала Умерова в Бахчисараї 12 травня. Російські силові органи в анексованому Криму порушили проти нього кримінальну справу за статтею «сепаратизм».

У серпні підконтрольний Росії Київський райсуд Сімферополя ухвалив рішення про необхідність проходження Умеровим стаціонарної судово-психіатричної експертизи. Це рішення суд ухвалив на засіданні 11 серпня, після того, як Умерова забрали до лікарні з підозрою на інфаркт.

7 вересня Ільмі Умеров вийшов із психіатричної клініки.

Захист Умерова очікує відповіді на клопотання про переведення його на лікування в кардіологічне відділення. Сім’я заявляє про його тяжкий стан здоров’я.

У МЗС України закликали Росію зняти незаконні звинувачення з Умерова.

У російському правозахисному центрі «Меморіал» назвали кримінальне переслідування заступника голови Меджлісу незаконним і політично мотивованим.

XS
SM
MD
LG