Доступність посилання

ТОП новини

Клімкін заявив, що статусу-кво на Донбасі під російським протекторатом не буде


Павло Клімкін

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що збереження нинішньої ситуації на окупованій частині Донбасу не буде і вона має повернутися до нормального життя.

Виступаючи на спільній прес-конференції з колегами з Німеччини і Франції, які перебувають у Києві, Клімкін заявив, що Донбас є для нього невід’ємною частиною України з мільйонами українських громадян.

За його словами, статус-кво на окупованих територіях нині – це «фактично протекторат російських військових, російських спецслужб», а українським громадянам там треба повернути мир і нормальне життя – «щоб вони почувалися там людьми». Зараз людьми вони там не почуваються, сказав міністр.

Клімкін наголосив, що Росія практично окупувала Донбас і робить його своєю колонією. Він нагадав, що логіка мінських домовленостей полягає в тому, що Росія має залишити Донбас, і контроль над окупованою нині частиною має спершу перебрати міжнародна спільнота, зокрема, ОБСЄ, перед проведенням там місцевих виборів.

Голови МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр і Франції Жан-Марк Еро прибули до України, щоб домогтися поступу у виконанні мінських домовленостей про врегулювання на окупованій частині українського Донбасу, зокрема, за рахунок поступок Києва Росії й сепаратистам у політичних питаннях цього врегулювання.

XS
SM
MD
LG