Доступність посилання

ТОП новини
08 травня 2021, Київ 02:07

ОБСЄ: бойовики не пропустили спостерігачів у райони Первомайська і Золотого


Ілюстративне фото

У спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ заявляють, що бойовики угруповання «ЛНР» не пропустили спостерігачів у райони Первомайська і Золотого на Луганщині.

Як зазначається у повідомленні місії у Facebook, без доступу ОБСЄ не може перевірити, чи дотримуються сторони Мінської угоди.

В ОБСЄ наголошують, що спостерігачі можуть і готові проводити моніторинг.

Сьогодні перший заступник голови СММ ОБСЄ Александр Гуґ планує відвідати райони Золотого.

Раніше у СММ ОБСЄ заявляли про обмеження свободи пересування спостерігачів, зокрема поблизу населених пунктів Петрівське і Золоте на Луганщині наприкінці минулого тижня.

21 вересня Тристороння контрактна група щодо врегулювання ситуації на Донбасі підписала рамкове рішення про відведення військ і озброєння у трьох зонах на лінії розмежування – Станиці Луганській, Золотому і Петрівському.

Відповідно до угоди, сторони конфлікту упродовж 30 днів мають відвести війська і озброєння на трьох визначених ділянках. У документі також зазначається, що розведення сил і озброєння здійснюється шляхом їх відведення із займаних позицій в обидві сторони з метою створення ділянок розведення, як правило, не менше 2 кілометрів в ширину і 2 кілометрів в глибину.

У Мінську раніше вже домовлялися про відведення озброєння від лінії розмежування на Донбасі, проте ці домовленості не виконувались. Зокрема, у раніше у спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ заявляли, що підтримувані Росією бойовики і українські військові не змогли повністю відвести заборонене Мінськими угодами озброєння від лінії зіткнення.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG