Доступність посилання

ТОП новини

Ситник: перші справи щодо «чорної бухгалтерії» Партії регіонів можуть передати в суд у жовтні


Артем Ситник
Артем Ситник

Національне антикорупційне бюро готове передати до суду перші справи в розслідування щодо «чорної бухгалтерії» Партії регіонів вже найближчим часом, у жовтні, заявив директор НАБУ Артем Ситник.

«Допитів проведено достатньо багато. Я говорив, що у розслідуванні буде виконуватися два основних блоки – ідентифікація осіб, в подальшому після ідентифікації вони будуть допитані як свідки з приводу того, що записано у цих документах і паралельно будуть проходити судово-почеркознавчі експертизи для того, щоб ідентифікувати записи і належність цих записів і підписів окремим особам. Ця робота вже частково зроблена, тому зараз ми готові робити перші висновки по цій справі», – сказав Ситник в інтерв’ю телевізійному «5-му каналові».

Раніше сьогодні у коментарі телеканалові «112 Україна» голова Спеціальної антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявив, що у розслідуванні щодо «чорної бухгалтерії» Партії регіонів вже готові три проекти підозр «дуже відомим людям».

Екс-заступник голови Служби безпеки України Віктор Трепак в інтерв’ю виданню «Дзеркало тижня. Україна», опублікованому 28 травня, заявив, що передав до НАБУ документи, які підтверджують незаконні виплати Партією регіонів готівки низці колишніх і нинішніх високопосадовців. За його словами, йдеться про так звану «чорну бухгалтерію» Партії регіонів із загальними виплатами на суму близько 2 мільярдів доларів.

30 травня Національне антикорупційне бюро України почало розслідування на підставі заяви Трепака про «чорну бухгалтерію» Партії регіонів.

31 травня видання «Українська правда» оприлюднило записи, які нібито свідчать про тіньові витрати Партії регіонів, згідно з якими, у другому півріччі 2012 року через «чорну бухгалтерію» було витрачено 66 мільйонів доларів.

Автори публікації, депутат із «БПП» Сергій Лещенко і головний редактор «Української правди» Севгіль Мусаєва-Боровик, повідомили, що «чорну бухгалтерію» Партії регіонів отримали від анонімного джерела.

XS
SM
MD
LG