Доступність посилання

ТОП новини

ГПУ: у питаннях нацбезпеки діяльність Януковича була підпорядкована інтересам Росії


Віктор Янукович

У Генпрокуратурі заявляють, що у питаннях національної безпеки діяльність Віктора Януковича на посаді президента України була підпорядкована інтересам Росії. Про це повідомляє прес-служба ГПУ за підсумками наради генпрокурора Юрій Луценко і працівників прокуратури.

За висновками слідчих, про таку підпорядкованість свідчать підписані Януковичем укази, призначення на ключові посади осіб із російським громадянством.

У ГПУ зауважують, що діяльність Януковича кваліфікується за статтею 255 (створення злочинної організації) та статтею 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.

У Генпрокуратурі зазначають, що дії Януковича розглядаються за наступними напрямками: «умисні діяння на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці України».

Напередодні Луценко повідомив, що генеральна прокуратура Росії передала українській стороні лист, в якому йдеться, що в березні 2014 року екс-президент України Віктор Янукович підписав «указ» про вихід з громадянства України 590 прокурорів.

У лютому 2014 року Верховна Рада ухвалила постанову про самоусунення Віктора Януковича з посади президента України. Янукович утік із України в лютому 2014 року після масових розстрілів учасників протестів на майдані Незалежності в Києві.

Янукович є фігурантом кількох кримінальних справ, зокрема, щодо перевищення ним повноважень від листопада 2013 року до лютого 2014 року і за масові вбивства активістів Майдану, а також за фактом захоплення Януковичем державної влади в 2010 році.

XS
SM
MD
LG