Доступність посилання

ТОП новини

Комісар Ради Європи з прав людини скасував візит до Росії через неприйнятні умови


Нілс Муйжнієкс

Комісар Ради Європи з прав людини Нілс Муйжнієкс повідомив, що скасував планований візит до Росії через неприйнятні умови, які висунула Москва.

За його словами, він обговорював із владою Росії можливість такого візиту з метою оцінити становище з правами людини протягом кількох місяців.

Але, наголосив Муйжнієкс, вимога обмежити тривалість візиту 48 годинами й відвідати тільки Москву, маючи по суті один повний робочий день, «не дозволяє реалізувати повноцінну програму відвідин країни».

Комісар нагадав, що в усіх інших країнах-членах Ради Європи він зустрічається і з владою, і з національними інституціями з прав людини, і з громадянським суспільством та іншими партнерами, а також відвідує місця можливих порушень прав людини, що можуть бути й поза межами столиці.

«Визначальним елементом моєї роботи є те, що я застосовую однакові стандарти до всіх країн. Згода на особливі умови, які запропонувала влада Росії, була б у принципі несправедлива й неефективна з погляду захисту прав людини в Росії», – мовиться в його заяві.

Муйжнієкс додав, що положення його мандату передбачають: країни-члени Ради Європи мають сприяти незалежному й ефективному здійсненню його повноважень, включно зі сприянням в організації зустрічей і контактів, а також своєчасним наданням необхідної інформації. Відтак він повідомив російській владі: той факт, що Росія нині не виконала цих вимог, викликає глибоке занепокоєння і жаль.

«Сподіваюся, що влада Росії змінить свою позицію і повністю відновить співпрацю з моїм управлінням і буде в майбутньому сприяти незалежному й ефективному здійсненню мого мандату, зокрема й щодо самої Росії. А тим часом я й далі буду спостерігати за становищем із правами людини в Росії ззовні, робити заяви з цього приводу і співпрацювати з необхідними для цього партнерами», – заявив комісар Ради Європи з прав людини Нілс Муйжнієкс.

Рада Європи є провідною міжнародною організацією для захисту прав людини, демократії і верховенства права. Вона об’єднує майже всі держави Європи чи ті, що лежать у Європі частково.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG