Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко розповів Байдену про зустріч «нормандської четвірки» у Берліні


Джо Байден (Л) і Петро Порошенко (©Shutterstock)

Президент України Петро Порошенко розповів віце-президенту США Джозефу Байдена про зустріч лідерів «нормандської четвірки» у Берліні. Порошенко і Байден провели телефонну розмову ввечері 25 жовтня.

«Було наголошено на важливості продовження політики активного залучення американської сторони у питанні сприяння імплементації мінських домовленостей та відновлення територіальної цілісності України. Президент закликав до зміцнення трансатлантичної єдності задля збереження консолідованої політики санкцій проти Росії у зв’язку з продовженням агресії на Донбасі та окупацією Криму», – повідомили а Адміністрації президента України.

19 жовтня лідери України, Франції, Німеччини та Росії під час зустрічі у Берліні домовилися щодо необхідності створити «дорожню карту» виконання мінських домовленостей.

За словами Києва, головним є домогтися від Росії виконання її зобов’язань за всіма мінськими угодами, включно з графіком і відповідальністю за виконання. Київ також наполягає на тому, що політичні питання неможливо виконувати до виконання питань безпеки.

Москва ж заявляє, що вимагає від України швидкого поступу до політичних аспектів мінських угод, таких, як місцевих виборів на цій території і «амністії» бойовиків, іще до вирішення безпекових і гуманітарних питань – таких, як виведення з окупованих територій російських військ і озброєння, роззброєння незаконних збройних формувань, звільнення всіх заручників і незаконно утримуваних осіб чи передачі непідконтрольної нині Києву ділянки українсько-російського кордону під контроль ОБСЄ.

XS
SM
MD
LG