Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпрі демонтовані кіоски вирішили віддавати українським бійцям


(ілюстраційне фото)
(ілюстраційне фото)

У Дніпрі незаконно встановлені в місті малі архітектурні форми будуть демонтувати й віддавати українським бійцям, повідомив на прес-конференції начальник управління реклами та торгівлі міської ради Руслан Мороз.

За його словами, перші 50 торговельних павільйонів, які демонтували як незаконні, вже відправили бійцям – до 93-ї механізованої бригади в селищі Черкаському.

Як зазначив посадовець, загалом у такий спосіб – заощаджуючи на зберіганні кіосків на штрафмайданчиках – місто зможе зекономити понад півмільйона гривень. Наразі за зберігання кіосків на штрафмайданчику бюджет сплачує по 20 гривень за 1 квадратний метр щодня.

Як заявили в мерії, кіоски, які у Дніпрі опинилися поза законом, допоможуть армійцям облаштувати позиції: ятки можна переобладнати у збройні кімнати, медичні пункти, облаштовувати ними блокпости тощо.

У мерії кажуть: якщо підприємці захочуть повернути свої ятки, їм необхідно буде довести право власності й сплатити всі витрати за демонтаж і зберігання, а також штрафи за незаконне розміщення.

Як кажуть у мерії, після демонтажу у Дніпрі десятки кіосків зберігаються на штрафмайданчиках, щодо третини з них власники так і не звертаються, і ятки лишаються на зберіганні міста.

У липні у Дніпрі спалахнув конфлікт між власниками кіосків і міською владою під час демонтажу МАФів, які влада називала незаконними. Десятки підприємців пікетували обласну прокуратуру, протестуючи проти знесення їхніх яток. За словами пікетувальників, у перебігу демонтажу стались сутички між комунальниками й підприємцями, які намагались захистити своє майно, проти підприємців застосували сльозогінний газ, потерпіло 12 людей.

Водночас у мерії Дніпра тоді заявили, що розпочали нову хвилю боротьби з незаконними МАФами в місті. Влада запропонувала підприємцям самостійно демонтувати свої споруди і «розпочати діалог зі владою міста щодо отримання нових місць для оренди».

Конфлікт між підприємцями-власниками МАФів і мерією у Дніпрі триває з лютого. Тоді в міськраді заявили, що в місті налічується 3,5 тисячі незаконних торговельних точок і їх треба знести. Водночас власники яток зазначали, що досі в місті не затверджені правила функціонування МАФів, відтак міська влада несе відповідальність за псування їхнього майна.

XS
SM
MD
LG