Доступність посилання

ТОП новини

Росія: «Новая газета» повідомляє про фальсифікацію виборів у Підмосков’ї


(ілюстраційне фото)
(ілюстраційне фото)

Російська «Новая газета» повідомляє, що на більшості виборчих дільниць у підмосковних Митищах підсумки виборів до Держдуми Росії, зафіксовані у протоколах, не збігаються з цифрами державної автоматизованої системи «Вибори». Про це мовиться у повідомленні російського видання, опублікованому 4 грудня, з посиланням на отримані протоколи 84 з 96 дільниць міста.

Перевірка «Новой газеты» засвідчила, що на 68 ділянках цифри у протоколах, отриманих спостерігачами, відрізняються від тих, які потім були визнані офіційними результатами. Зміни, як зазначає видання, дозволили провладній партії «Єдина Росія» отримати додатково 3,5% голосів.

«Нова газета» вимагає вважати свою публікацію заявою про кримінальний злочин – фальсифікацію підсумків голосування. При цьому як у територіальній виборчій комісії Митищ, так і у виборчій комісії Московської області виданню відповіли, що пред’явлені копії протоколів з дільниць не мають юридичної сили, оскільки вони неправильно завірені», – мовиться у статті російської газети.

Російська опозиційна партія «Яблуко» заявила, що планує звернутися до прокуратури задля розслідування інформації «Новой газеты».

На виборах до російської Держдуми у вересня цього року провладна «Єдина Росія» отримала перемогу з 54% голосів. Кандидати від цієї партії також виграли у 203 з 225 одномандатних округів. У результаті фракція «Єдиної Росії» має 76% місць у Держдумі.

XS
SM
MD
LG