Доступність посилання

25 Листопад 2017, Київ 00:50

Національне агентство з запобігання корупції (НАЗК) направило до суду протокол про адміністративне правопорушення щодо народного депутата Сергія Лещенка. За відповідне рішення проголосувало троє членів НАЗК.

«Протокол про адміністративне правопорушення складається у двох примірниках, один з яких під підпис вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності», – мовиться у повідомленні НАЗК, опублікованому 6 грудня.

Раніше у вівторок генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що ГПУ закрила справу про незаконне збагачення народного депутата Сергія Лещенка.

«Зараз справу про незаконне збагачення пана Лещенка, яку вела Генеральна прокуратура, закрито. З неї виділено частину за статтею 212 (ухилення від податків, які стосуються інших осіб)», – сказав Луценко.

За його словами, запит у справі буде скеровано до Державної фіскальної служби, яка перевірить інших осіб, які дали позику народному депутату на придбання квартири.

У вересні 2016 року стало відомо, що Сергій Лещенко придбав квартиру у новобудові в історичному центрі Києва площею 192 квадратні метри за 7,5 мільйонів гривень (понад 300 тисяч доларів).

Лещенко пояснив, що частина суми, витраченої на придбання квартири, – це його заощадження як колишнього співвласника «Української правди», решта – позика. Депутат пояснив, що кошти, сплачені за квартиру, є чесно заробленими, і придбання квартири не порушило вимог антикорупційного законодавства України.

У вересні у НАБУ за результатами перевірки придбання квартири Лещенком повідомили, що є ознаки адміністративного правопорушення про корупцію. Наприкінці жовтня стало відомо, що Генпрокуратура розпочала досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою в незаконному збагаченні щодо народного депутата Сергія Лещенка. 1 грудня у НАЗК повідомили, що у купівлі квартири депутатом Лещенком є адміністративне порушення.

Сергій Лещенко, який написав низку матеріалів про корупцію у вищих ешелонах влади для видання «Українська правда», у 2014 році був обраний народним депутатом за партійними списками «Блоку Петра Порошенка».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG