Доступність посилання

ТОП новини
17 Листопад 2018, Київ 18:54

Суд в анексованому Криму переніс засідання у справі Семени


Журналіст Микола Семена біля будівлі суду в анексованому Криму, 3 травня 2017 року

В анексованому Криму 3 травня перенесли суд у кримінальній справі стосовно кримського журналіста Миколи Семени через неявку свідків. Як повідомляє кореспондент проекту Радіо Свобода Крим.Реалії, прокурор висловився за примусовий привід свідків обвинувачення.

Сам Микола Семена зазначив, що не бачить сенсу в приводі свідка Костюк (ім’я на судовому засіданні не називали – ред.), оскільки він не знає цю жінку, і не вважає, що вона може повідомити щось нове.

Водночас підсудний підтримав привід Сергія Мешкового, зазначивши, що це єдиний зі свідків, кого він знає особисто. Також Семена підкреслив, що в протоколі допиту Мешкового є багато відомостей, які не відповідають дійсності. У зв’язку з цим він припустив, що «свідку просто соромно або він зовсім не давав таких показань і в суді може від них відмовитися».

Суд постановив забезпечити примусовий привід обох свідків на 14:00 10 травня.

Міністерство закордонних справ України 3 травня закликало російську владу анексованого Криму припинити переслідування українських журналістів на півострові, і зокрема Миколу Семену, якого російська влада звинувачує у закликах до порушення територіальної цілісності Росії.

Якщо Семену засудять, йому загрожує до п’яти років тюремного ув’язнення.

Влада, встановлена Кремлем у Криму, звинувачує Семену в тому, що в одній з його статей міститься заклик до порушення територіальної цілісності Росії. Семена наполягає, що не винуватий, стверджуючи, що статус Криму був і залишається спірним, і що він має право відкрито висловлювати свою думку.

Сполучені Штати, Європейський союз, Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) та міжнародні спостерігачі за ЗМІ висловили занепокоєння у зв’язку з судовим переслідуванням Семени. Активісти заявляють, що його судовий процес є частиною тиску Росії на незалежні засоби масової інформації та на інакомислення після захоплення Криму Москвою.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG