Доступність посилання

ТОП новини
18 Січень 2019, Київ 19:45

Посол України в Австрії: 380 тисяч гривень у жовтні – зарплата за два місяці


Посол України в Австрії Олександр Щерба у відповідь на публікацію 25 жовтня авторами проекту Радіо Свобода #Точно новини про 380 тисяч гривень зарплати посла у жовтні пояснив, що ця сума складається із виплат за два місяці – серпень і вересень.

«У жовтні посол задекларував зарплату за два місяці: серпень і вересень. Тому й удвічі вище», – повідомив Щерба редакцію Радіо Свобода.

Ще один факт, згаданий у новині, стосувався коштовного годинника Cartier. За словами Щерби, цей годинник вартістю 1800 доларів США йому подарувала дружина 11 років тому. Наявність двох квартир родини в Києві дипломат пояснив тим, що там виросли він з дружиною і зараз там живуть їхні батьки.

Відповідно до чинного законодавства, зарплата посадовцям різних рівнів нараховується щомісячно. Повідомлення про суттєві зміни у майновому стані подаються у випадку, якщо отриманий дохід (зарплата, гонорари тощо) перевищує 50 мінімальних заробітних плат, встановлених на 1 січня року, в якому подається декларація.

Олександр Щерба був призначений надзвичайним і повноважним послом України в Австрії 17 листопада 2014 року. До того він обіймав посади в департаменті ЄС МЗС України, працював радником кандидата на посаду президенти України Арсенія Яценюка, був послом з особливих доручень МЗС. Щерба раніше був радником першого віце-прем’єра Сергія Арбузова.

Посол України в Туреччині Андрій Сибіга в жовтні отримав майже 175 тисяч гривень заробітної плати разом із компенсаційними витратами. Цю інформацію можна знайти в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

А у квітні посол України у США Валерій Чалий отримав більш ніж 200 тисяч гривень заробітної плати разом із компенсаційними витратами.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG