Доступність посилання

ТОП новини
18 Березень 2019, Київ 23:25

Словацька армія недорахувалася сотень тисяч патронів та інших боєприпасів


Збройні сили Словаччини недолічилися сотень тисяч патронів і багатьох інших боєприпасів. Як повідомляють словацькі ЗМІ, серед боєприпасів, які не були виявлені на складах під час перевірок, «80 ручних гранат RG-F1, 11 протитанкових гранат RPG-75, 40 ручних гранат URG-86, 6 зарядів для гранатометів, понад 200 тисяч патронів та сотні інших боєприпасів».

Нестачу боєприпасів виявив, як зазначається в заяві міністерства оборони Словаччини, «надзвичайний переоблік складів з боєприпасами, який наказав провести міністр оборони Словаччини Петер Ґайдош».

Міністр наголосив, що звірка наявності боєприпасів на складах була «першою 100-відсотковою фізичною перевіркою боєприпасів в історії Збройних сил Словаччини, і була звірена кожна одиниця боєприпасів». На його думку, «вся система погано збудована, її треба міняти».

За інформацією начальника Генерального штабу словацьких Збройних сил Мілана Максіма, за результатами перевірки стану наявності боєприпасів виявлені їх нестачі на складах у Тренчині-Кубрі, Склені, Рожняві й у Новаках. Причину слід шукати «в обліку, або ж сталися крадіжки; підвели окремі особи, частково – система», наголосив Мілан Максім.

У Міністерстві оборони Словаччини вже посилили охорону складів з боєприпасами, запровадили низку інших заходів, які мають забезпечити охорону складів із боєприпасами. Як зазначив Мілан Максім, відповідальність за виявлені недоліки в обліку і збереженні боєприпасів понесе «28 осіб, але справа ще не закрита». «З них 15 професійних військових і 13 цивільних працівників», – уточнив високопосадовець.

Перший віце-президент Поліції Словацької Республіки полковник Ярослав Малік заявив, що розслідування справи триває. Зокрема, він не виключив, що до певних «помилок в обліку могло дійти ще при розділі Чехословаччини і наступному обліку цього матеріалу».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG