Доступність посилання

ТОП новини

На Миколаївщині захворювання на гепатит А підтвердили в 55 людей – ОДА


У Миколаївській області захворювання на гепатит А підтвердили в 55 людей, повідомило управління охорони здоров’я Миколаївської обласної державної адміністрації.

«В обласній інфекційній лікарні перебувають 55 пацієнтів. З них підтверджений діагноз у 38 осіб. Ще 22 дитини перебувають в обласній дитячій інфекційній лікарні, діагноз підтверджений у 17 дітей», – заявили в Миколаївській ОДА.

На початку січня поліція Миколаївщини відкрила кримінальне провадження через спалах вірусного гепатиту А в Миколаєві за статтею про «зараження вірусом імунодефіциту людини чи іншої невиліковної інфекційної хвороби». Серед можливих шляхів зараження називають вживання неякісної води, харчів без належної термічної обробки та недотримання правил гігієни.

Вірусний гепатит A (раніше відомий як «хвороба Боткіна») – одне з інфекційних запалень печінки. Вірус-збудник передається через тісний контакт із хворою людиною або продукти харчування і воду.

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, у світі щорічно реєструється 1,4 мільйона випадків захворювання на вірусний гепатит A. Ефективним засобом запобігання інфекції є вакцина.

В Україні в останні роки відзначалося поступове зниження кількості таких хворих: 2–3 тисячі на рік.

За даними МОЗ, за 11 місяців 2017 року в Україні зареєстрували 29 спалахів вірусного гепатиту A, показники захворюваності не перевищили середніх багаторічних рівнів. Здебільшого спалахи були пов’язані з недотриманням заходів профілактики та порушенням протиепідемічного режиму на об’єктах, а також із недотриманням правил особистої гігієни самими хворими.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG