Доступність посилання

ТОП новини
21 Лютий 2019, Київ 10:08

Парубій: після рішення КСУ депутати можуть ухвалити новий мовний закон


Тодішні опозиційні депутати блокують трибуну Верховної Ради України, щоб не допустити ухвалення так званого «мовного закону» Ківалова-Колесніченка. Київ, 25 травня 2012 року

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій заявляє, що депутати можуть ухвалити новий мовний закон.

«Рішення Конституційного суду відкриває нам можливість розглянути і ухвалити новий закон про мову», – заявив він.

Спікер звернувся до політичних фракцій із проханням провести консультації щодо законів, які зареєстровані у Верховній Раді.

Він вітає рішення Конституційного суду про визнання неконституційним закону про засади державної мовної політики.

«Основним законом, який визначає засади державної мовної політики, була і є Конституція України. Стаття 10 Конституції України однозначно говорить, що державною мовою в Україні є українська мова», – наголосив Парубій.

Конституційний суд України 28 лютого визнав закон «про засади державної мовної політики», так званий «закон Колесніченка-Ківалова», неконституційним.

Із клопотанням визнати цей закон неконституційним звернулися 57 народних депутатів України. Обґрунтовуючи неконституційність закону в цілому, вони стверджували, що були порушені процедура розгляду й ухвалення закону, процедура їхнього особистого голосування, право законодавчої ініціативи, їх було позбавлено права внести виправлення, уточнення, а також усунути помилки й суперечності у тексті законопроекту під час другого читання.

У грудні 2016 року Конституційний суд України повідомив, що перейшов до закритої частини пленарного засідання для подальшого обговорення й ухвалення рішення у цій справі.

Верховна Рада України проголосувала за скасування «мовного закону» ще 23 лютого 2014 року, однак президент досі не підписав і не ветував законопроект про це, відтак закон далі чинний.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ:

Тест на державність для політиків. Битва за українську мову

Суспільний запит на українську мову зростає. Влада відстає від народу

Міністр культури України намагається пересидіти мовні виклики в кущах​

Політика Кремля і вища освіта України. Як роз’єднати цей союз?​

Японський дипломат говорить українською, бо «аналізувати Україну треба не через Росію»​

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG