Доступність посилання

ТОП новини
21 Червень 2018, Київ 10:01

Чеські педагоги, режисери, лікарі, письменники та громадські діячі вимагають звільнення українського режисера та інших в’язнів, яких, на їхню думку, незаконно утримує Росія. Комітет чеського підрозділу міжнародного письменницького об’єднання PEN опублікував у Facebook відповідне відеозвернення із хештегом #FreeSentsov.

У своєму зверненні до громадськості чехи згадали про власний трагічний досвід політичних процесів у 50-х роках минулого століття та радянську окупацію Чехословаччини у 1968-му році.

«Історія повторюється за схожих обставин, наш обов’язок захистити тих, хто незаконно утримується в Російській Федерації», – наголошують у відеозверненні.

На думку чеських активістів, справа Олега Сенцова має нагадати світу як про анексію Криму так і про те, що відбувається у російських в’язницях, де незаконно відбуває строк не лише український режисер, але і щонайменше 60 інших українських громадян.

У відео вони також закликали до активних дій чеську владу, зокрема міністра закордонних справ Чехії Мартіна Стропницького, який, за їхніми словами, має проявити більший тиск на Росію, а саме на президента країни Володимира Путіна та прем’єр-міністра Дмитра Медведєва.

«Усі, хто може чимось допомогти в цій справі, – мають це зробити негайно, щоб показати Олегові, що ми про нього думаємо», – наголосила чеська письменниця Тереза Семотамова.

Російські спецслужби затримали Олега Сенцова й активіста Олександра Кольченка в анексованому Криму в травні 2014 року. Їх звинуватили в організації терактів на півострові. Суд засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму. Кольченко отримав 10 років колонії. Обвинувачені свою провину не визнали.

Сенцова утримують у колонії в Лабитнангі – місті в Ямало-Ненецькому автономному окрузі Росії, розташованому північніше Північного полярного кола.

За даними ініціативи Let My People Go, у Росії з політичних мотивів утримують 64 людини.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG