Доступність посилання

ТОП новини
25 Березень 2019, Київ 12:04

Зубко: попри відновлення виробництва в Україні, йдуть поставки хлору з Румунії


Геннадій Зубко

Віце-прем’єр-міністр, міністр регіонального розвитку Геннадій Зубко заявляє, що, попри відновлення виробництва в Україні, паралельно йдуть поставки хлору з Румунії.

За його словами, влада продовжує працювати над інструментами, які «унеможливлять будь-який вплив на системи забезпечення життєдіяльності».

«Сьогодні під час засідання комісії ДСНС було розглянуто питання відповідальності керівників органів місцевого самоврядування і керівників приватних та комунальних підприємств за ефективну і безперебійну роботу критичної інфраструктури», – написав він на своїй сторінці в Facebook.

20 липня підприємство «Дніпроазот», яке зупинило свою роботу в середині червня, заявило про відновлення виробництва рідкого хлору.

Крім того, СБУ 20 липня повідомила про перевірку дій посадових осіб «Дніпроазоту», які «призвели до створення дефіциту рідкого хлору – основного реагенту для безперебійного забезпечення населення питною водою», що могло призвести до «порушення нормального функціонування об’єктів життєзабезпечення населення та небезпеки для здоров’я людей».

Читайте також – «Хлорний колапс» в Україні: який вихід?

Минулого тижня «Асоціація водоканалів України» заявила, що через зупинку заводу «Дніпроазот» на водоканалах «виникла складна ситуація зі знезараженням питної води». За даними Асоціації, на деяких підприємствах галузі залишків хлору залишилося від тижня до 20 діб.

У середині червня на Дніпропетровщині на невизначений час зупинив роботуп отужний хімічний завод АТ «Дніпроазот» у Кам’янському, який українські ЗМІ пов’язують з колом бізнес-інтересів бізнесмена Ігоря Коломойського. Як пояснив тоді Радіо Свобода голова правління підприємства Сергій Сидоров, завод, який упродовж 80 років був провідним постачальником міндобрив і виробником дезінфектантів для питної води в Україні, змушений зупинити роботу через подорожчання природного газу, який є сировиною для виробництва і складає близько 80% у вартості продукції.

У липні в «Дніпроазоті» заявили, що готові відновити роботу лише за умови підвищення ціни на рідкий хлор, що обумовлено зростанням ціни на газ. В Антимонопольному комітеті заявили, що компанія може підвищити ціни на рідкий хлор, оскільки на них відсутнє державне регулювання.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG