Доступність посилання

ТОП новини
18 Липень 2019, Київ 14:12

У «Жулянах» через «георгіївську стрічку» прикордонники не пропустили росіянина – ДПС


В аеропорту «Жуляни» в Києві 16 листопада через «георгіївську стрічку», прикріплену до ручки чемодана, прикордонники не пропустили на територію України росіянина, йдеться у повідомленні Державної прикордонної служби 17 листопада.

«У пункті пропуску «Жуляни» під час здійснення прикордонного контролю авіарейсу із Білорусі прикордонним нарядом було виявлено валізу, на ручці якої містилася антиукраїнська символіка, а саме – «георгіївська стрічка». Згодом було встановлено і власника валізи. Ним виявився громадянин Російської Федерації, який прибув в Україну з приватним візитом, мав зворотній квиток та достатнє грошове забезпечення. Однак символіка, з якою їхав росіянин, заборонена в Україні. Тому особі відмовлено в перетині державного кордону та заборонено в’їзд в Україну терміном на 3 роки», – повідомляють прикордонники.

12 червня 2017 року президент України Петро Порошенко підписав закон про заборону «георгіївської стрічки» в Україні.

У Кодексі про адміністративні правопорушення за носіння або демонстрацію стрічки передбачене покарання – штраф у розмірі 50-150 неоподатковуваних мінімумів доходів (850 – 2550 гривень) із конфіскацією стрічки. Якщо закон порушують вдруге, то штраф – від 150 до 300 неоподатковуваних мінімумів (2550 – 5100 гривень), або передбачений арешт до 15 діб. Неоподатковуваний мінімум доходів громадян становить 17 гривень.

Із 2014 року «георгіївську стрічку» використовують підтримувані Росією бойовики на Донбасі.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG